Botki płaskie czy na obcasie?

płaskie botki wiązane

Botki są typem obuwia, który w swojej szafie powinna mieć każda kobieta. Idealnie sprawdzają się w chłodniejsze dni, zapewniając nam ochronę przed niekorzystną pogodą. Jakie jednak lepiej wybrać – płaskie czy na obcasie?

Botki płaskie czy na obcasie?

Przy wyborze butów powinnyśmy kierować się przede wszystkim naszą wygodą. Dlatego jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do noszenia wyższych butów, zrezygnujmy z obcasów na rzecz płaskiej podeszwy. Jest to szczególnie ważne w przypadku botków – mają nam one zapewnić komfort i ciepło w czasie nieprzewidywalnej jesiennej pogody, dlatego decydowanie się na wysoki obcas może być dość niebezpieczne. Nie chcemy przecież poślizgnąć się na mokrym, pokrytym liśćmi chodniku, prawda?
Jeśli mimo braku doświadczenia w chodzeniu w wyższych butach koniecznie chcemy dodać sobie centymetrów, postawmy raczej na botki na platformie albo na słupku. Zapewnią nam one większą stabilność niż szpilki, a noga wciąż będzie zgrabnie się w nich prezentować.

Płaskie botki damskie czy buty na obcasie – co jest modne?

Na rynku znajdziemy wiele modeli botków – trudno stwierdzić, czy bardziej popularne są botki płaskie, czy jednak te na obcasie. Buty na obcasie mogą wydawać się nam bardziej eleganckie, płaskie zaś idealnie sprawdzą się jako buty na co dzień, zwłaszcza jeśli planujemy spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Bez względu na to, jaki styl preferujemy, w obydwu kategoriach z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

W przypadku butów na jesień, zimę czy wczesną wiosnę zawsze modna jest klasyka – obuwie w kolorach takich jak czerń czy brąz, które stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości oraz dopasować do zawartości naszej jesiennej szafy. Jakie botki są jednak szczególnie modne w tym roku? W przypadku płaskich butów zdecydowanie królują modele stylizowane na trapery czy buty trekkingowe, a także te przypominające kowbojki. Pośród botków na obcasach najbardziej trendy są obcasy-słupki, motywy zwierzęce i… niezbyt popularna w naszym kraju biel. Wielki powrót zaliczają także kwadratowe noski.